Akademi Blog

Aydın'ın Gözde Kız Öğrenci Yurdu

Hangi Yurtta Kalmak Gerekir

Yurtlarda nelere dikkat etmelisiniz

Hangi Yurtta Kalmak Gerekir?
       
            Farklı bir ilde üniversiteyi kazandınız ve ilk seneniz kimseyi tanımıyorsunuz. Bunun birilerini tanıyana ve güven duygusu oluşturana kadar en azından ilk yıllar için size yurtta kalmanızı önerebiliriz. Ancak yurt seçimi yaparken de bazı şeylere dikkat etmeniz de yarar vardır. Aydın kız öğrenci yurtları arasında seçim yapmanızı kolaylaştıracak aşağıda bir kaç öneri bulabilirsiniz:

1- Kalacağınız yurda karar vermeden önce mutlaka odaları gezmeli ve kalacağınız kişi sayısını önceden belirlemelisiniz. Rahatına düşkün kişilerden iseniz; iki kişilik odaları tercih etmenizi öneririz.

2- Yurdun ısıtma sistemlerini önceden kontrol edin soğuk geçen kış aylarında, dersler ve sınavlar ile boğuşur iken; hasta olmayı istemezsiniz.

3- Aydın kız yurdu yemekhane bölümünü inceleyin. Yemekler yurtta mı yapılıyor? Yoksa dışarıdan yemek şirketinden mi yemekler geliyor? Bunlar önemlidir. Ayrıca kaç öğün yemek verilmekte ve yemek saatleri kaç bunları da önceden öğrenmenizde yarar var. Bu sayede siz de kendinize yemek saatlerine göre bir program yaparsınız.

4- Yurdun çalışma bölümü de son derece önemlidir. Sessizlik sağlanıyor mu? Çalışma odasında bulunan araç gereçler yeterli mi? Bunlar önemlidir.

5- Aydın kız öğrenci yurdu seçer iken; yurtta internet olup olmadığına da mutlaka bakın. Son zamanlarda birçok yurtta internet bağlantısı vardır. Ancak halen bazı yurtlar bundan mahrum olabilmektedir. Özellikle araştırma ödevlerini yarar iken; internet çok ihtiyaç duyacağınız bir araç olacaktır.

6- Yurt seçiminde çok fazla dikkat edilmeyen konulardan birisi de; temizliktir. Özellikle titiz bir kişiliğe sahip iseniz; tuvalet ve banyoların temizliğine bakın.

7- Son olarak yurt sizin kriterlerinize uygun ise yazılı bir sözleşme imzalayın. Özellikle yurdu vaat ettiği şeylerin ve sağlamış olduğu olanakların yazılı olmasına dikkat edin.
 
Sepetim

Sepetim

Resim Ürün Adı Adet Birim Fiyatı