Akademi Blog

Aydın'ın Gözde Kız Öğrenci Yurdu

Saç Düzleştirici Nasıl Kullanılır

Kadınlar için saçlar çok önemlidir.

Saç Düzleştirici Nasıl Kullanılır


Biz kadınlar saçımızı şekillendirmekten, saçımızla oynamaktan, renk değişikliğinden mutluluk duyarız. Hatta bu el alışkanlığı bile olabilir. Çoğu kadın stresliyse veya mutsuzsa direk kendini kuaförde bulabilir. Kadınlar için güzellik önemlidir. Demek ki kadın psikolojisinde saçın büyük bir rolü var. Çoğunlukla her kadın kendinde ki saç tipini beğenmez. Karşısındakinin saç tipine meyledebilir. Mesela kıvırcıksa düz saç tipine, düzse dalgalı saç tipine gibi. Biz de bu yazımızda düz saç sevenlere yönelik saç düzleştirme nasıl yapılır konumuzu sizinle paylaşacağız.

Kuaföre Giderek Saç Düzleştirme

Tabi ki de en basit yolu kuaföre gidip fön çektirilebilir. Lakin bu hem masraflı bir işlem hem de kuaföre gidip gelmek hatta sırada beklemek zaman alan bir işlem olacaktır. Eğer sizin için zaman ve para sıkıntı değilse hiç uğraşmadan saçınızı düzleştirebilirsiniz.

Evde Saç Düzleştirme İşlemi

Eğer benim yeterli zamanım ve ona ayıracak param yok diyorsak en kolay yöntem markasını araştırmalar sonunda belirlediğimiz bir düzleştirici satın almaktır. Hem istediğiniz zaman saçınızı şekillendirebilir hemze paranız cebinizde kalır. Artık evde kuaför sizsiniz. Size önereceğimiz yöntemlerle çok basit bir şekilde saçınızı düzleştirebilirsiniz. Şimdi işlemimizi adım adım anlatalım.

Saç Düzleştiricisini Kullanırken İzleyeceğimiz Adımlar:

1.İlk önce tarak yardımıyla saçımızı hiçbir karışıklık kalmayacak şekilde tarayalım
2.Eğer temin edebiliyorsanız saçınızı ısıya karşı koruyabilecek bir ürün satın almalısınız ve bunu saçınıza uygulamalısınız.
3.Şimdi başlayalım düzleştirme işlemine. Saçımızı ortadan ikiye ayırmalı ve küçük tutamlar şeklinde bölmeliyiz. En alttan başlayarak düzleştirme işlemini yavaş ve dikkatli şekilde gerçekleştirebiliriz. Yanımızda yine bir tarak bulundurmalı ne kadar taramış olsak da her düzleştireceğimiz tutamı tekrar bir taramalıyız. Bu bizim daha sağlıklı ve hoş bir sonuç almamızı sağlayacaktır.
4.Düzleştirici kullanmanın püf noktalarından biri de düzleştiriciyi saçın dibinden tutup dış kısmına doğru uygulamaktır. Yani uygulama saçın dibine doğru değil dışına doğru olmalıdır.
5.Yukarıda anlatmış olduğumuz uygulamayı tüm saç tutamlarına uygulamalıyız.
6.Saçımızı düzleştirme işlemi bitiğinde 2. Maddede bahsettiğimiz ürünü elektrik yapan kısımlara hafifçe sürüp elektriklenmeyi ortadan kaldırabiliriz. Aynı zamanda kabarmayı da önleyecektir.

Saç Düzleştirirken Nelere Dikkat Edilmeli:

1.Düzleştiricimizi saç uzunluğuna ve tipine göre seçmeliyiz.
2.Saçımızın yıpranmaması için uygulama öncesi bir ürün kullanmalıyız.
3.Düzleştiricinin derecesini yüksek de kullanmaktan kaçınmalıyız. Yoksa saçımıza ısı zarar verebilir.
4.Uygulamadan önce saçımız muhakkak kuru olmalı. Yanma ihtimalini ortadan kaldırmalıyız.
5.Düzleştirme işlemini uygularken bir tutam üzerinde uzun süre tutmamalıyız.
6.Düzleştirme öncesi kesinlikle yağlı bir ürün uygulamayın bu saçınızın kızarmasına sebep olabilir.
 

Sepetim

Sepetim

Resim Ürün Adı Adet Birim Fiyatı