Akademi Blog

Aydın'ın Gözde Kız Öğrenci Yurdu

Yurt seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Yurt seçerken nelere dikkat etmelisiniz,doğru yurt seçimi nasıl olmalı

   Bunun için özellikle ilk senelerde hiç şüphe yok ki en ideal kalacak yer öğrenci yurtlarıdır. Aydın da  bir üniversite kazandıysanız ve kız iseniz; Aydın kız öğrenci yurtları arasında bir araştırma yapabilirsiniz. Yaptığınız araştırma sonucunda kalacağınız yurdu belirlersiniz. Peki, bu araştırmayı yaparken nelere dikkat etmeniz gerekir?

1- Şatlarını beğendiğiniz bütçenize en uygun yurdu seçmekte fayda var. Bu sebep ile Aydın kız öğrenci yurdu seçerken fiyat araştırması mutlaka yapılmalıdır. Maddi açıdan ileri ki dönemlerde sizi sıkıntıya sokmayacak bir yurt seçmenizde yarar var.

2- Fiyatın yanı sıra yurtların verdikleri hizmetleri de göz önünde bulundurmalısınız. Size en kaliteli ve iyi hizmeti sunan yurdu seçmelisiniz. Kalacağınız yurda kesin karar vermeden kalacağınız odayı görmeniz son derece önemlidir.

3- Yurtların çalışma ortamlarının rahat ve yeteli olup olmaması da yurt seçerken dikkat etmeniz gerekenler arasında yer almaktadır. Çalışma odalarının havadar ve aydınlık bir ortam sağlaması son derece önemlidir. Ayrıca kış ayları için binanın ısı izolasyonun nasıl olduğu ve kaloriferlerin ne kadar süre yandığı öğrenilmelidir.

4- Yurtların verdiklerini iddia ettiği hizmetlerin yazılı olarak taahhüt etmeleri son derece önemlidir.

5- Seçtiğiniz yurt ile yapacağınız sözleşmeyi dikkatlice okuyup sonrasında imzalamalısınız. Kalmak istediğiniz yurdun Milli Eğitim Bakanlığı onayı olup olmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz.

6- Yurt binasının öğrencilerin kullanımı açısından uygun olup olmadığına bakılmalı, deprem, yangın gibi olası durumlara karşı çözümlerine ve yangın merdivenin olup olmadığına varıncaya kadar dikkat edilmeli.

7- Kalacağınız yurtta ne tür güvenlik sistemlerinin uygulandığını önceden bilmenizde yarar vardır

8- Yurtta yemek veriliyor mu? Veriliyor ise kaç öğün veriliyor? Bunlarda öğrenilmesi gereken konular arasında yer almaktadır.
 
Sepetim

Sepetim

Resim Ürün Adı Adet Birim Fiyatı